- CİLT BAKIM

CİLT BAKIM

Deri biyolojik insan vücudunu koruyan ve kaplayan en büyük mekanizmadır ve en önemli organlardan biridir.

İdeal cilt sağlığına ulaşmak için,çeşitli cilt tiplerini ve durumlarını anlamak hasara neden olabilecek faktörleri bilmek gerekir.

Her cilt farklıdır; farklı cilt tipi ve farklı cilt durumlarının kombinasyonları kendine has özelliklere sahiptir.Koruyucu antioksidanların doğal deposu cildin kendisini onarmasına yardım eder fakat çevresel faktörler tarafından bombalandığı zaman bu kaynak çabucak tükenir.Antioksidan koruması olmadan cilt görünümünü ve uzun süreli sağlığını etkileyen hücresel hasara karşı koyamaz.Cilt hasarına neden olan ana çevresel faktörler güneş ışığı,kızılötesi radyasyon, hava kirliliği,iklim değişiklikleri ve sigara dumanıdır.Bu tetikleyiciler cildin hayatı hücresel bileşenleri ve  DNA’sında zararlı olaylar zincirini başlatan serbest radikalleri yaratır. İntihap DNA mutasyonları, protein hasarı ve gen ifadesindeki değişiklikler diğer yıkıcı etkilerin arasındadır. Hücreler çevresel saldırılardan kendilerini daha az koruyabildiğinde ve işlevlerini doğru gerçekleştirme kabiliyetlerini yitirdiklerinde oluşan görünür işaretler ince çizgiler,kırışıklıklar,elastikiyet kaybı,lekelenme ve önem alınmazsa potansiyel deri kanseri.

Cildin görünümünü iyileştirmek ve onu daha sağlıklı hale getirmek için doğru bir cilt bakım rejimi gerekir.Belirli ürünler cilt tipine ve durumuna bağlı olsa da, bütün etkili rejimler üç elementi içermektedir. ÖNLEME- DÜZELTME- KORUMA

Felsefemiz ve tüketici eğitim programlarımız bu prensipler doğrultusunda şekillenmiştir. Bu üç basamak doğru tespit edilirse doğru sonuca götürecektir ve çevresel saldırıların ciltteki etkisini en aza indirecektir. Buna bağlı olarak aylık düzenli periyotlarla cilt bakımınızı ihmal etmeyiniz. Hijyenik ortamda uzman kişilerce uygulanmalıdır.

Cildiniz en güzel giysiniz…

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

Mesaj Bırakın Sizi Arayalım